Spoznajte Senicu z inej strany

Máte chuť aktívne stráviť deň v Senici? Zaujíma vás história, radi relaxujete pri vode alebo športujete? Senica je moderné mesto, v ktorom sa konajú kultúrne podujatia, nájdete v ňom zaujímavé pamiatky a nádherné miesta pre oddych.

Začiatok zaujímavého dňa v Senici

Deň odporúčame začať šálkou lahodnej kávy v Kaviarni Park Caffé, kde vám  ku kávičke okrem úsmevu naservírujú dokonalé koláčiky a zákusky. Po doplnení energie sa môžete zabaviť v priľahlom parku pri disk golfe. V lete vám dobre padne osvieženie v bazéne Mestského kúpaliska.

V Mestskom kúpalisku sa dá stráviť celý deň. Areál ponúka zábavu, športové možnosti a aj občerstvenie. Pre plavcov je určený veľký bazén s dĺžkou 50 a šírkou 25 metrov. Pre malých návštevníkov je na kúpalisku vybudovaný detský bazén s vodným dáždnikom a detské pieskovisko. Okrem plávania je možné sa venovať i iným športom. Požičajte si športové potreby a zahrajte si volejbal alebo bedminton na pieskovom ihrisku. 

Ako stráviť horúce letné dni v Senici

Komu nestačí oddych pri bazéne na kúpalisku, tomu odporúčame vysadnúť na bicykel a prejsť cyklotrasou na Kunovskú priehradu. Cyklotrasa je určená tiež pre bežcov a in line korčuliarov. Po ceste si spravte zastávku pri 9 informačných paneloch. Panely pútavým spôsobom prezentujú prírodné bohatstvo senickej oblasti.

Pri vstupe na Kunovskú priehradu sa vám pred očami zjaví nádherná panoráma s pokojnou vodnou hladinou a upravenou piesočnou plážou. Miesto ako stvorené na chytanie bronzu! Kunovská priehrada je rekreačnou oblasťou, ktorú vyhľadávajú rodiny s deťmi a športoví nadšenci. V športovom areáli máte možnosť si zahrať minigolf, tenis, volejbal a basketbal.

Ležať nečinne pri vode nie je nič pre vás? Požičajte si čln, vodný bicykel alebo paddleboard. Nuda na Kunovskej priehrade nehrozí ani najmenším návštevníkom. Lanové centrum s takmer 50-metrovou sústavou lanových prekážok zabaví deti na dlhé hodiny. Centrum slúži zároveň ako prekážková dráha s náučným charakterom. Veľkým dobrodružstvom pre deti je lozenie po obrovskom mravenisku s priemerom 13 metrov. V mravenisku sa nachádza preliezací tunel a realistické makety mravcov.

Senica ako kultúrne a edukačné centrum

Po oddychu pri vode alebo športových aktivitách je čas na spoznávanie histórie mesta Senica. Jedinečným zážitkom je návšteva interaktívneho Múzea Senica. Ide o inovatívne múzeum, v ktorom je návštevník zapojený do prezentácie. Múzeum Senica vám sprostredkujte informácie z doby minulej vizuálne, posluchovo a tiež dotykom.

Na záver dňa odporúčame navštíviť niektoré z kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú v Dome Kultúry. O váš večerný program sa postará letný amfiteáter. Premietané filmové hity si vonku v blízkosti parku užijete o niečo viac ako v bežnom kine.

Rodina s deťmi v Senici